Haberler / 2015 YILI ERASMUS+ PROJEMİZ KABUL EDİLDİ.
Eklenme Tarihi : 18.04.2016 Okunma : 1721
Modern teknolojideki hızlı ilerleme ve kimyasal maddelerin sanayide ve ticarette gittikçe daha çok kullanılması, bu maddelerin kullanımından kaynaklanabilecek muhtemel bir kaza sonucunda yaşamı tehlikeye girebilecek insan sayısını doğrudan yükseltebileceği tahmin edilmektedir.
AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı
ERASMUS+ PROGRAMI ANA EYLEM 2
2015 YILI MESLEKİ EĞİTİM STRATEJİK ORTAKLIKLAR PROJE BAŞVURULARI KAPSAMINDA MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN "Forming The Competency Based Education Modules For Chemical Accident
Prevention, Preparedness And Response" BAŞLIKLI PROJEMİZ KABUL EDİLMİŞTİR.
 
Modern teknolojideki hızlı ilerleme ve kimyasal maddelerin sanayide ve ticarette gittikçe daha çok kullanılması, bu maddelerin kullanımından kaynaklanabilecek muhtemel bir kaza sonucunda yaşamı tehlikeye girebilecek insan sayısını doğrudan yükseltebileceği tahmin edilmektedir. Teknolojik afetler kapsamında bu durum ülkeler açısından ciddi oranda risk yaratmaktadır. Aynı zamanda ortaya çıkan riskin yönetilmesi ciddi bir yaklaşım ve uzmanlık gerektirmektedir. T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının bu konuda öncü bir rol üstlenerek kamuoyu yaratma çabaları doğrultusunda hazırlanan “2014-2023 Teknolojik Afetler Yol Haritası Belgesi” proaktif anlayışın bir sonucudur.
 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının bu yaklaşımından ilham alınarak Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan; “Forming The Competency Based Education Modules For Chemical Accident Prevention, Preparedness And Response” başlıklı projemiz Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Erasmus+ Programı Ana Eylem 2, 2015 Yılı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar kapsamında 2015-1-TR01-KA202-021323 Proje Numarası ile kabul edilmiştir.
Projemizin Ana yürütücüsü Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olup, ortakları; KARDEMİR A.Ş., Karabük Üniversitesi, Finlandiya (Lahti ve Hame Üniversiteleri), Portekiz ve İspanya’dan kimyasal kazalar konusunda Avrupa ve Dünyada örnek çalışmaları ile ön plana çıkan kuruluşlar bulunmaktadır.
 
Kimyasal kökenli Teknolojik Afetlerin yönetimi ve bilimsel metodoloji geliştirme konusunda ülkemiz adına katkı sunmak üzere oluşturulan konsorsiyumun AFAD Ailesine hayırlı olmasını dileriz.