Haberler / AB PROJESİ KAPSAMINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Eklenme Tarihi : 18.04.2016 Okunma : 2043
Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan, ‘Kimyasal Kazaları Önleme, Hazırlık ve Müdahale İçin Yetkinliğe Dayalı Mesleki Eğitim Modüllerinin Geliştirilmesi’ projesi çalışmalarına başlanıldı.
Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan, ‘Kimyasal Kazaları Önleme, Hazırlık ve Müdahale İçin Yetkinliğe Dayalı Mesleki Eğitim Modüllerinin Geliştirilmesi’ projesi  çalışmalarına başlanıldı.
 
Proje kapsamında ilk toplantı 18.02.2016 tarihinde Safranbolu İlçesi Bağlarsaray Otelde gerçekleştirildi. Türkiye’ den Karabük AFAD, Karabük Üniversitesi Demir Çelik Enstitüsü, Kardemir A.Ş., Portekiz’ den PREVIFORM İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü, İspanya’ dan TESİCNOR Sanayi Güvenlik Bölümü, Finlandiya’ dan ise HAMK Üniversitesi ve Lahti Üniversitesinden katılımcılar proje kapsamında belirlenen amaçlara ulaşmak için buluştular.
 
Projenin tanıtımı yapan Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürü Dr. Gazanfer Erbay,   “Modern teknolojideki hızlı ilerleme ve kimyasal maddelerin sanayide ve ticarette gittikçe daha çok kullanılması, bu maddelerin kullanımından kaynaklanabilecek muhtemel kaza sonucunda yaşamı tehlikeye girebilecek insan sayısını doğrudan yükseltebileceği tahmin edilmektedir.Teknolojik afetler kapsamında bu durum ülkeler açısından ciddi riskler yaratmaktadır.Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Kimyasal Kazaları Önleme , Hazırlık Ve Müdahale İçin Yetkinlik Bazlı Eğitim Modülleri Şekillendirme  “ başlıklı projemiz kabul edilmiş ve 29 Kasım 2015 tarihinde de başlamıştır” dedi.
3 gün süren proje çalışmalarında bundan sonraki çalışma takvimi belirlendi ve araştırma, anket ve veri toplama çalışmaları yapıldı.  Bu kapsamda, 20 Şubat 2016 günü Kardemir A.Ş.’ de teknik gezi gerçekleştirildi.
 
AB proje toplantısı Safranbolu İlçesinde gerçekleştirilen kültürel gezi ile sona erdi. Katılımcılar bundan sonra 30 Mayıs’ ta Finlandiya’ da buluşmak üzere ayrıldılar.
Görseller